OPINION

Kryesore

VIDEO: “Pse Rama nuk ka asnjë lidhje me Enver Hoxhën”, disa mendime mbi dhunën, socializmin e (pa)mundur dhe zaptimin e shtetit nëpërmjet partive

Agon Hamza ështĕ ndër emrat më seriozë të studimit të filozofisë së sotme në rang ndërkombëtar. Autor, veprimtar dhe punonjës

Ushqimi që u shpik shumë pranë Shqipërisë, sot është privilegj i të pasurve

Thonë se është zbuluar nga mjeku Ancel Benjamin Keys. Tashmë është njohur nga UNESCO dhe është përfshirë në listën e

Begaj president me 78 vota “pro”, Rama: I dhamë vendit një kryetar shteti normal, një figurë të pakontestueshme

Pa zgjedhjes së gjeneralit Bajram Bagaj si president, vjen dhe reagimi i parë i kryeminsitrit Edi Rama. Në një deklaratë

Me 78 vota pro Bajram Begaj zgjidhet President i Republikës, Kuvendi shpërthen në duartrokitje

Ka përfunduar procesi i numërimit të votave për zgjedhjen e Presidentit të ri të vendit. Bajram Begaj është zgjedhur president

Sot votohet si president! Bajram Begaj mbërrin në Kuvend me makinën e Ministrisë së Mbrojtjes (VIDEO-LIVE)

Bajram Begaj kandidati i nxjerrë nga socialistët për Kreun e Shtetit, ka mbërritur në Kuvendin e Shqipërisë. Në mbledhjen e

‘Lidhjet e Turqisë me Amerikën dhe Rusinë’/ Analiza e Associated Press: Çfarë qëndron pas kërcënimeve të Turqisë për sulme në Siri?

Në veri të Sirisë, banorët po përgatiten për një luftë të re. Derisa vëmendja e botës është përqendruar në luftën në

37 deputetë të PS firmosin kandidaturën e Bajram Begajt për President! Komisioni i Ligjeve jep ‘OK’, mungon grupi i Alibeajt

Ditën e sotme, në Kuvend do të votohet si president i 8 i Republikës së Shqipërisë Bajram Begaj, aktualisht shefi

VIDEO: Marine Le Pen qëllohet me vezë gjatë turneut të saj për zgjedhjet parlamentare të qershorit

Ditën e djeshme, Marine Le Pen për të mbështetur agjendën zgjedhore të kolegut të saj, Guillaume Florkin, kandidat për zgjedhjet

‘Vrasja e një tirani’/ Media britanike: Disa gjeneralë mund të vrasin Putin fshehurazi dhe vdekja mund të inskenohet si një atak kardiak

Vladimir Putin mund të përballet me një grusht shteti, e vrasjen e tij mes zemërimit që ka përfshirë gjeneralët rusë

Nga e hëna del modeli i ri i lejes së qarkullimit! Rama: Plotësisht me standardet e BE, jo e detyrueshme për ata që kanë aktualen

Kjo është leja e re e qarkullimit të mjetit, që prej të hënës do të jetë në fuqi për të

Bajram Begaj dorëzon dorëheqjen si kreu i Shtabit të FA, Meta e firmos nga Stambolli! Në orën 18:00 votohet Presidenti i ri i vendit

Gjeneral Bajram Begaj tashmë që është kandidat zyrtar për President Republike, ka marrë 37 firma të deputetëve socialistë që janë

Kandidati për President, Bajram Begaj: Përkushtim me besnikëri absolute ndaj Republikës, qytetarëve dhe Kushtetutës

Kandidati për President i Republikës Bajram Begaj ka reaguar para votimit nga parlamenti. Me një letër publike të dërguar ekskluzivisht

Bajram Begaj kandidat për president, Meta: Do respektoj çdo vendim të Kuvendit! Kam biseduar me Peleshin për dorëheqjen e gjeneralit

Zëdhënësi i presidentit Ilir Meta ka reaguar në lidhje me ngërçin që mund të krijohet në lidhje me kandidaturën e

Nenet e Kushtetutës që detyrojnë Bajram Begajn të heqë dorë nga postet dhe gradat, duhet t’i pranohen nga Meta para seancës së votimit

Kreu i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla konfirmoi në mbledhjen e grupit parlamentar se Bajram Begaj ka hequr dorë

Rama: Kandidatura e Bajram Begajt, e duhura për të cilën ka nevojë shtetit sot! Integritet dhe dashuri për vendin

Kryeministri Rama në mbledhjen e grupit parlamentar të Partisë Socialiste tha se kandidatura e Bajram Begajt plotëson të gjitha kushtet

Ad image

GAZETA DITA

RRJETESOCIALE
Ad image

Blogu i Moikomit

GAZETADITA

Histori

78-vjet nga një ngjarje pak e njohur “Borova” e Prishtës

Nga Bashkim Koçi Më duhet që këtë ngjarje  tragjike të padëgjuar ndonjëherë  në Prishtë të Skraparit, ta tregoj ashtu siç

Katër muajt e fundit të Mehmet Shehut(II)/ Çfarë ndodhi pas eliminimit të Kryeministrit

Nga Ing. Luan Pogaçi (Vijon nga numri i kaluar) Të nesërmen, data

Katër muajt e fundit të Mehmet Shehut

Nga ing. Luan Pogaçi   Luan Pogaçi që rrëfen këtë histori pas

Pushka e partizanit dhe vlera e veteranit

ILMI S.QAZIMI NAZMI XH.ÇELA   Po afrohemi tek dekada e tetë që

Bota

SPORT

GAZETADITA

Partizani kërkon për trajner…Andrea Pirlon; nisin kontaktet e para

Sezoni i vetëm i kaluar te Juventus i dha atij dy titujt e parë në karrierën e tij si trajner, por në të njëjtën kohë

Parashikimi i Motit
0 °C
Tirana
fog
100%
1 km/h

Të gjithë mund të luajnë në Camp Nou, klubi hap dyert për tifozët

Të luajnë në Camp Nou është ëndrra e shumë tifozëve blaugrana. Për

Liga e Kombeve, Spanja dhe Portugalia përfundojnë me barazim

Supersfida mes Spanjës dhe Porugalisë ka përfunduar 1-1, në hapje të edicionit

Kosova triumfon në ndeshjen e parë të Ligës së Kombeve

Kosova ka arritur të triumfojë në ndeshjen e parë në Grupin 2

Pele thirrje Putin-it: Nuk ka ideologji që justifikon varrosjen e ëndrrave të fëmijëve

Legjenda e futbollit brazilian, Pele, i bëri një lutje publike të mërkurën